Mexiko

Mexiko
Toto místo navštívilo 0 uživatelů.
Byl(a) jsem zde
Zde také naleznete

Acapulco, Yucatán

Mexiko obecně

Pro mnohé české turisty je Mexiko příliš vzdálenou zemí, ale ti, co se sem nakonec vypraví, nelitují. Je zde mnohé k vidění, ať už jde o stará města, např. Palenque, Oaxaca Puebla… Prohlédnout si můžete i pyramidy a odpočinout si lze na zdejších nádherných plážích.
Chcete-li zažít letní dovolenou v Mexiku, která vám nabídne veškerý komfort pro turisty, zamiřte do některého známého letoviska, např. Acapulco, Cancún, Isla del Cozumel či na Mayskou riviéru.
Jste-li spíše dobrodružnější povahy, můžete poznávat mexickou kulturu i mimo známá letoviska.
Vaše dovolená v Mexiku může být nabitá rozmanitými zážitky a zajímavé je poznávat i zdejší lidi. Záleží jen na vás, čemu na své dovolené dáte přednost…

Geografické údaje

Spojené státy mexické (Mexiko) jsou zemí nacházející se ve Střední Americe. Mexiko hraničí s USA na severu, na jihu sdílí hranice s Guatemalou a Belize. Rozloha země je 964 375 km² a žije zde přes 106 milionů obyvatel. Hlavním městem je Ciudad de México – centrum kultury a historických památek. Zdejším úředním jazykem je španělština a platit tady budete mexickým pesem (MXN).
Mexiko je rozdělené do tří časových pásem. Posun je zde od - 6 do - 8 hodin.

Podnebí a počasí

Mexiko se nachází v subtropickém pásmu. Celkově lze zemi dělit na čtyři pásma dle nadmořské výšky. Jsou jimi: Horká země (do 800 m.n.m.) - teplota přes 23oC , Mírná země (do 1 700 m.n.m.) - teplota do 23 oC, Chladná země  (do 2 500 m.n.m.) - méně než 17 oC a Pásmo věčného sněhu (nad 2 500 m.n.m.).

Jídlo a pití v Mexiku

Mexiko se může pyšnit svou specifickou kuchyní. A co byste neměli zapomenout ochutnat? Pochoutek nabízí mexická kuchyně celou řadu, jmenujme si na ukázku alespoň některé:
Tacos: Patří mezi jednu z mexických specialit, která se dostává díky své oblíbenosti i k nám do Evropy. Tacos představuje kukuřičné plácky v kornoutu, které mohou obsahovat vše možné - od masa až po zeleninu. Záleží na tom, co máte rádi.
Burritos: Dalším typickým mexickým jídlem je burritos. Tato pochoutka se skládá z masa (nejčastěji hovězího nebo kuřecího), z cibule, ze strouhaného sýra, z papriky, z rýže a ze zakysané smetany.
Fajitas: Na tomto pokrmu si pochutnáte, především máte-li rádi marinované grilované maso a  opraženou zeleninou.

A jaké jsou tradiční mexické nápoje?
Tequila: Kdo by neznal tento mexický destilát. U nás je nejoblíbenější stříbrná tequila, která se pije s citronem a se solí. Zlatá tequila se pro změnu pije s pomerančem a se skořicí.
Atole: Tento typický mexický nápoj je tvořen rozvařenou kukuřičnou hmotou s vodou a solí.
Sangrita: Určitě nezapomeňte ochutnat sangritu. I když samotné složení se vám může zdát nevábné. Nápoj je z rajské šťávy, z pomeranče, z limetky, z cibule, z chilli papriček - a to vše je ještě osolené.

Fotogalerie

Noční pohled na Ciudad de Mexico  - Autor: neuveden Katedrála v Ciudad de Mexico  - Autor: neuveden Mexické jídlo fajitas a nacho chips - Autor: neuveden Puerto Vallarta - Autor: neuveden

Fotky od uživatelů

Nahrajte vaši fotografii z dovolené. Získáte 20 Tbodů.

Vložit vlastní fotografii +

Autor:
Popisek:
Fotka:

Další fotky okolí

Zatím nejsou evidovány žádné fotky okolí.

Komentáře k místu

Podělte se o vaše zkušenosti nebo zážitky s ostatními. Získáte 10 Tbodů.

Přidat komentář +

Jméno:
Text:
Zatím žádné komentáře.